Mimari Proje Fiyat Listesi

, , ,

Mimari=FonksiyonX(Strüktür+Konstrüksiyon)XSanatsal Değer


Fonksiyon, strüktür ve ya sanatsal değerlerinden biri sıfır olursa mimari ürün bir değer ifade etmemektedir. Projemizi fonksiyonel gereklerini tam olarak çözüp, bunu engelleyemeyecek bir strüktür sistemi içinde, ihtiyaçları karşılarken ürünü sanat değerinden ödün vermeden ele almaktayız.

Yaptığımız tasarımları gelip geçicilikten uzak, çağımızdaki hızlı değişime boyun eğmeden, faka değişime ayak uydurarak bir anlaş ile ele almaktayız. Ürünlerimizin “ her çağın kendi sanatı, sanata da özgürlüğü” sözü esas alınarak çağımızı yansıtan tasarımlar olmasını amaçlamaktayız.

İŞVEREN İLE İLETİŞİM


İyi bir mimari tasarımın en önemli kriterlerinden birinin, sonuçta işveren /  kullanıcı tatmini ile doğru orantılı olacağına inanıyoruz. Bu nedenle mimar – işveren / kullanıcı etkileşimini proje sürecince her aşamada en üst yüzeyde tutularak projenin doğru yönde gelişmesi sağlanmaktadır. İşverenin / kullanıcının bütçe, zamanlama, amaç ideal gibi verileri, tarafımızdan optimum dengelerde projeye yansıtırken, tasarımın kalitesinden ödün verilmemektedir.

TAKIM ÇALIŞMASI


Günümüzde tüm meslekler gibi mimaride de diğer meslek dallarının birlikteliği ve entegrasyonu yatsınamaz. Böyle bir ortam da mimari tasarımın çalışması gerektiğini savunmaktayız. Bu nedenle ilgili konularda ki profosyonellerle işbirliği yapılmaktadır ve her aşamada bu uzmanlardan gerekli verileri sağlamaktayız. Bünyemizde bulunan akademik eğitim almış çalışma arkadaşlarımızla mimari tasarımları değerlendirerek mimari ve sanat etkileşmesinin doğru sonuçlara ulaşmasını sağlamaktayız.  Böyle bir takım çalışmasına gerektirdiği veri akışı ve iletişim sistemi sistamatik olarak yapılmaktadır.

PROJE SÜRESİ


Her projenin kendine özgü verileri vardır. Bu veriler tasarımın temelini oluşturmak için en ince ayrıntısına kadar irdeleyerek tüm projeyi rasyonel ve fonksiyonel bir anlayışla ele alınır. Bu doğrultuda çeşitli alternatifler geliştirerek işveren / kullanıcı birlikte en doğru çözüme ulaşılmaktadır.

Tasarımın başarısı şansa bırakılmayarak mimari ürün 3 boyutlu anlatımlarla irdelenmekte ve işveren / kullanıcının projeyi algılaması kolaylaştırılır. Proje detaylandırılması ve uygulama kalitesinin mimari ürün başarısının en önemli bileşenlerinden olduğu inancı ile uygulama ve kontrollük hizmetlerinde yüksek standartlara ulaşılması sağlanmaktadır.

ÖZET


Kısaca Mimarlık projeleri, her projenin kendine özgü verilerini değerlendiren, fonksiyonel ve rasyonel bir anlayışla ele alan, ileri detay çözümleri ile güncel malzeme ve teknolojinin kullanıldığı, bütçe zamanlama gibi kısıtlamaların yaratıcı çözümler ile aşıldığı özgün ve çağdaş tasarımlar oluşturmaktadır.